O co tu chodzi

"Czas Nowej Gwary" to w "Księdze Dżungli" wiosenny okres radości, przenikającej każdego jej mieszkańca, wyrażający się w śpiewie i zabawie. Żółta gałąź jest w ruchu skautowym właśnie takim czasem.
Akelo, Bagheero, Ballo i wszystkie stare wilki! To Wam jest dedykowany niniejszy serwis. Korzystajcie więc z niego bez ograniczeń!

Dlaczego?
Ekspresja jest dla metody wilczkowej wspaniałym narzędziem, ułatwiającym starym wilkom, wprowadzenie jeszcze pełniej, ich wilczki w świat dżungli. Wasze wilczki na Was patrzą. Chcą Was naśladować we wszystkim. Jeśli potraktujecie tę radę poważnie i przyłożycie się do poznania piosenek dżungli, będziecie mogli je swobodnie stosować, a wilczki podchwycą to i śpiew stanie się w Waszej gromadzie naturalną rzeczą.

Nie umniejszajcie znaczenia ekspresji w życiu gromady. Jest ona jednym z wymiarów dżungli.. Nie zaniedbujcie jej, ale dajcie Waszym wilczkom możliwość przeżywania tej przygody w jakości HD.
Na śpiewanie przez Waszych chłopców piosenek o rycerzach, powstańcach, partyzantach, marynarzach i podróżnikach, przyjdzie czas, gdy dorosną oni do gałęzi harcerzy. Dopóki jednak są wilczkami w Waszej gromadzie, a Wy staracie się stworzyć w niej klimat wilczej rodziny, śpiewajcie o przygodach, zabawie, wysiłkach i zmaganiach gromady z Seeonee. Śpiewajcie o prawie gromady, o odwadze Bagheery i mądrości Baloo. Śpiewajcie o zaradności Mowgliego i jego stawaniu się dobrym wilczkiem. Oto dlaczego!

Śpiew jest być może najłatwiejszym z elementów ekspresji, ale mimo to, wciąż jest zbyt często zaniedbywany w gromadach. Nasz serwis jest tworzony i będzie rozwijany właśnie po to, aby być dla Was realną pomocą w niełatwym, pierwszym kroku w kierunku bogatszego, także pod względem ekspresji, Waszego warsztatu starych wilków.

W serwisie znajdziecie:
  • teksty znanych i stosowanych już powszechnie piosenek
  • pliki tekstowe do pobrania i wydrukowania w razie jakiejkolwiek potrzeby
  • nagrania dla łatwiejszej nauki piosenek - pamiętajcie jednak, że to Wy macie uczyć gromadę, a nagrania są pomocą tylko dla Was
  • przy niektórych piosenkach odnośniki do dodatkowych informacji które mogą okazać się dla was ciekawe lub przydatne
  • nowości - serwis będzie nam służył w szczególności do propagowania wśród szefów, nowych piosenek
Zaglądajcie tutaj regularnie

Oprócz materiałów związanych bezpośrednio z piosenkami, znajdziecie tu także informacje związane z innymi aspektami ekspresji, takie jak artykuły i wskazówki dotyczące technik ogniskowych, sposobów wykonania masek i strojów, a nawet propozycje i projekty trwałej sceny która będzie Wam służyła przez wiele wilczkowych obozów. Dlatego polecam także odwiedzanie zakładki "techniki ekspresji"